Kaip išrinkti vaikui batus rudens / pavasario sezonui?

Kaip išrinkti vaikui batus rudens / pavasario sezonui?

     Suagęs žmogus įsigytus batus gali avėti ne vieną sezoną – atkeliavus šaltąjam metų laikui išsitraukti giliau spintoje paslėptą praeitų metų avalynę ir kuo puikiausiai keliauti su ja toliau. Vaikiškos avalynės situacija yra kur kas sudėtingesnė. 

     Kad ir kaip norėtumėme sutaupyti ir praėjusių metų „nesunešiotus“ batukus užmauti vaikui dar kartą, to padaryti nepavyks dėl nuolat augančios pėdutės. Taigi, pakalbėkim apie pagrindinius aspektus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis batukus.  

 

Atkeliavus rudeniui keičiasi poreikiai

     Atkeliavus rudeniui kalendoriuje matome pasikeitusią datą ir prasidėjusį naują sezoną, tačiau per dieną to nepajaučiame. Taigi vasaros pabaigoje avėti batukai yra puikiai tinkami ir rudens pradžioje.

     Tačiau po truputį vėsta, o balos, per kurias vaikas, regis, šokinėjo dar visai neseniai, nebeatrodo tokios nekaltos. Vasaros metu sušlapusios pėdutės sveikatai nepakenks, o štai rudeniškas oras atneša savas taisykles. Sušlapusios pėdos greitai sušals ir didelė tikimybė, kad jau sekančią dieną pamatysite pirmuosius padarinius – sloga, kosulys arba daug rimtesnės ligos. Todėl pajutus, kad oro sąlygos pasikeitė – o tai paprastai būna rudens viduryje ar antroje jo pusėje – keliaukit ieškoti vaikui tinkamesnės avalynės.

 

Svarbiausi dalykai, renkantis batus šaltajam sezonui 

     Pirmas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį – tai bato užkulnė. Šiltuoju metų laiku batų šonai ties kulnu būna žemi, o šaltuoju gerokai aukštesni. Pirmasis variantas būnat lauke leidžia jausti šiltą vasaros vėjelį, o antrasis - rudenį paslėpti pėdas nuo atšiauraus vėjo. Todėl rinktis reikėtų tik batukus aukštesne užkulne.

     Antrasis svarbus aspektas yra bato sudėtis. Batukas iš odos yra daug tinkamesnis nei tas, kuris pagamintas iš tekstilės audinio. Oda leidžia pėdai kvėpuoti ir gerokai labiau apsaugo nuo drėgmės lietui lijant ar vaikui lakstant šalia neišdžiūvusių balų.

     Trečiasis, man asmeniškai labiausiai patinkantis, yra batai su membrana, kuri leidžia avalynei tapti atsparia vandeniui. Tokius batukus lengva atskirti nuo kitų, nes jų žymėjimas yra aiškiai matomas. Skirtingi gamintojai gali turėti skirtingą neperšlampančios membranos žymėjimą (pvz. Aqua-Tex), tačiau vienas populiariausių ir žinomiausių yra Gore-Tex. Visos jos šiek tiek skiriasi, tačiau principas tas pats – nepraleidžia vandens ir išorės ir išgarina drėgmę iš vidaus. Tai leidžia vaikui aktyviai leisti laiką lauke tiek per darganas, tiek lakstant per pačias balas. Svarbu žinoti, kad tokių batų negalima džiovinti ant radiatoriaus ar arti ugnies (tarkime židinio), nes didelis karštis gali paprasčiausiai išlydyti membraną.

     Geriausiam efektui avint batus su neperšlampančia membrana išgauti, rekomenduojama dėvėti ne paprastas medvilnines, bet termo kojines. Jos yra patogios, švelnaus audinio ir ne ką storesnės už medvilnines. Tačiau pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis sąvybėmis, geru oro pralaidumu bei neužkimšdamos bate esančių membranos porų, leidžia pėdutei dar kokybiškiau „kvėpuoti“.

     Ir ketvirtasis, bet ne ką mažiau svarbus punktas yra bato padas. Kad vaikas galėtų pilnavertiškai judėti, jis privalo būti tvirtas ir neslidus. Žinant, kad rudenį bei žiemą traumų gerokai padidėja, ši avalynės sąvybė yra itin svarbi ir reikšminga.

  

Su šypsena,

Batukų Namai

 

ir draugai SaulesPatalyne.lt - patalynė, antklodės, pagalvės, lovatiesės, paklodės, pledai, lovos užtiesalaipatalynės komplektai