Vienas dažniausiai pasitaikančių klausimų yra apie batų dydį – kokį reikėtų pasirinkti, norint kad vaikui jie būtų patogūs ir tinkami visą sezoną. Per maži batai gali itin apspausti pėdutę, tad ji neturėdama pakankamai vietos pradės šalti. Per dideli batai gali įtakoti pasikeitusią vaiko eiseną (vangiau bėgios, nepakels pakankamai kojų eidamas) ir traumų tikimybę bėgiojimo metu.
Suagęs žmogus įsigytus batus gali avėti ne vieną sezoną – atkeliavus šaltąjam metų laikui išsitraukti giliau spintoje paslėptą praeitų metų avalynę ir kuo puikiausiai keliauti su ja toliau. Vaikiškos avalynės situacija yra kur kas sudėtingesnė.
Ieškant avalynės vaikams, tėvai neturėtų pamiršti pačių dažnai kartojamą principą - kokybė yra geriau nei kiekybė. Perkant kokybiškus, nors ir kiek brangesnius batukus vaikams, galime sutaupyti.
Kaip?
Vaiko pėda baigia formuotis ties 6-7 gyvenimo metais. Todėl labai svarbu parinkti tinkamą avalynę nuo pat pirmųjų žingsnių iki mokyklos lankymo pradžios.
Renkantis avalynę žymėjimo simbolius yra svarbiau žinoti negu mums dažnai atrodo. Žinodami, ką kiekvienas iš jų reiškia, galime pasirinkti tinkamiausius ir kokybiškiausius batus.
Per visus 18 augimo metų keičiasi vaiko kojų forma, proporcija ir struktūra. Tačiau vaikų kojos keičiais etapais. Pasižiūrėkime, kaip gi?
Batas turi būti prigludęs ties keltimi ir laisvas priekinėje pėdos dalyje. Tačiau, kaip gi?
Niekada nepamirškit, kad basutes ir batukus vaikams svarbu atsirinkti atidžiai ir rūpestingai. Tai būtina tam, kad jie nepakenktų besivystančiai mažylio pėdai.
Vaikų kojytės nuolatos auga, o augdamos jos formuojasi. Todėl ypatingai svarbu dėvėti kokybišką avalynę.